Reviews over de
Challenge Gravel Grinder Pro TLR

Challenge Gravel Grinder Pro TLR
4.7 / 5
Gemiddelde uit 3 reviews
5
2 reviews
4
1 review
3
0 reviews
2
0 reviews
1
0 reviews

5 / 5

Banden die de onmogelijk geachte combinatie van snelheid, grip, en lekbestendigheid waarmaken

- Johannes, 16 juni, 2026

Ik heb de 36mm versie van deze band. Is een prima maat voor licht gravel en bosgrond. Hopelijk komt die weer snel op voorraad. Want gewicht wordt tegenwoordig vaak vergeten, maar is stiekem toch nog heel belangrijk. De kwaliteit van het karkas van handgemaakte Challenge banden is uitzonderlijk. Soepel, snel, en comfortabel. Wat vooral opvalt bij deze band is dat het profiel uitzonderlijk veel grip geeft, wat bij andere Challenge banden soms het zwakke punt is gebleken. Met name op nat asfalt. Dat komt door de hardere compound die gebruikt wordt voor het loopvlak. Dan lever je in op grip maar win je op gebied van lekbestendigheid. Maar met dit profiel is daar een goede oplossing voor gevonden.

Plus- & minpunten

Comfortabel
Grip
Lekbestendig
Soepel

4 / 5

Goede banden die goed werken in droge omstandigheden op een mix van asfalt en gravel.

- Jonathan, 31 oktober, 2024

Ik heb deze banden tubeless gemonteerd op mijn cyclocrossfiets. De banden waren gemakkelijk te monteren, maar ik heb het wel twee keer gedaan, want de eerste keer liepen beide banden na ongeveer 48 uur leeg, zelfs met voldoende afdichtmiddel. De tweede keer ging het veel beter. De banden werken goed in droge omstandigheden en zijn vrij snel op de weg door de relatief lage grip op de middenband. Ze zijn wat glad in modderige omstandigheden, maar dat komt waarschijnlijk door de platte middenband.

Plus- & minpunten

Fatsoenlijke grip in droge omstandigheden
Gemakkelijk tubeless te installeren
Minimale weerstand op wegen
Slechte grip in modderige omstandigheden
Automatisch vertaald

5 / 5

Top band

- Chris, 18 december, 2022

Top band, maar je moet hem met de bandenlichters van Swalbe om de velg leggen. Dan gaat het vanzelf zonder dat je de binnenband lek steekt.

Plus- & minpunten

Goeie grip
Mooi uiterlijk
Weinig rolweerstand
Niet om de velg te krijgen!